Oznámení
  • Google Geocoding API error: You are over your quota.
21.3. - 24.3.2018 Istanbul – kouzlo orientu

21.3. - 24.3.2018 Istanbul – kouzlo orientu

5.0/5 hodnocení (1 voleb)

Program

1. den: Odlet v odpoledních hodinách z Prahy, přílet do Istanbulu, transfer na hotel, ubytování. V podvečer procházka starým městem Sultanahmet – navštívíme slavný hipodrom – náměstí na místě bývalého stadionu s obeliskem z Egypta, Serpentine sloupem z Delphi a Fontánu Willhelma II, projdeme se kolem Modré mešity a večer nás ohromí nasvícená Hagia Sofia. V krásném parku mezi Modrou mešitou a Hagia Sofií můžete ochutnat teplé pečené kaštany, nebo vařenou kukuřici. Večer možnost večere v typické turecké restauraci.

2. den: Po snídani přejedeme hromadnou dopravou do centra. Navštívíme Modrou mešitu – jednu z nejslavnějších staveb na světě s 6 minarety, která obdržela jméno podle převážně modrých dlaždiček z Izniku,dále navštívíme Bazilikovou cisternu – zde uvidíme mramorovou hlavu Medusy. Odpoledne navštívíme  Hagia Sophia – chrám Boží moudrosti. Poté se přesuneme na druhou stranu města do čtvrti Gala, kde navštívíme Galatskou věž s přenádherným výhledem na celý Zlatý roh. V této úžasné čtvrti nalezneme spoustu butiků světoznámých značek za příznivější „turecké“ ceny, volno na nákupy. Večer možnost večeře v turecké restauraci, pro zájemce možnost navštívit tradiční turecké lázně hamam.

3. den: Po snídani se vydáme opět do centra města, kde začneme s prohlídkou paláce Topkapi – palác sultánů (jehož výstavbu započal sultán Mehmed II, dobyvatel byzantské Konstantinopole). Dnes slouží palác jako muzeum, kde můžeme shlédnout kolekci palácové keramiky, skla, stříbrného náčiní a rozsáhlé soubory čínského porcelánu, slavnou Klenotnici s oslňující sbírkou drahokamů a polodrahokamů, také dýku, nádherný symbol Topkapi. Dále Harém, kde pobývaly sultánovy manželky a konkubíny, knihovnu Ahmeda III, expozici zbraní a brnění, sultánovy oděvy aj. Poté se přemístíme k Egyptskému bazaru, uvidíme Novou mešitu. Den zakončíme ve Velkém bazaru, ráji milovníků nákupů. Popřípadě, namísto návštěvy Velkého bazaru, možnost výletu lodí po Bosporu s překrásným výhledem na celé město.

4. den: Po snídani individuální volno, možnost drobných nákupů. Odpoledne transfer na letiště, návrat do Prahy.

Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Během pobytu budeme využívat hromadnou dopravu.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu.

Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Minimální počet 11 osob

Cena

uzavřeno

Specifikace

  • Cena zahrnuje: letenku tam a zpět, zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti, transfer na hotel a na letiště, 3x ubytování v hotelu 3* se snídaní, průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK.
  • Cena nezahrnuje: příplatek za jednolůžkový pokoj 2.500 Kč/pobyt, komplexní pojištění 144 Kč, jízdné hromadnou dopravou, fakultativní výlet lodí cca 900 Kč (dle lodní společnosti), individuální vstupné do památek.

Nezávazná přihláška

V případě zájmu o účast na zájezdu, vyplňte, prosím, nezávaznou přihlášku a my se Vám v nejbližší možné době ozveme. Děkujeme.

Vyplnit přihlášku

Mapa

Sdílejte tento zájezd

Zasílání novinek

Zde vložte Váš email:(*)
Prosím vložte Váš email

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google