23.10.-31.10.23 - New York a W.D.C., průvodce Tomáš Kučera

Dostali jste dostatečné informace před odletem – ubytování, zavazadla,  sraz na letišti?

Těch informací bylo dost a myslím si že vcelku dostatečných, přes WhatsApp jsem i předem komunikoval s Tomášem ve věci dat a sítě GSM. Veškeré podklady jsem měl jak na papíře, tak digitálně s sebou. Jsem digitálně asi tak středně gramotný, ale i tak na letišti Schwechat jsem nebyl schopen se přes to jejich rozhraní odbavit, pravidelně mně padala celá obrazovka a to tam mají i CZ verzi. Dokumenty jsem tak vzal do ruky  požádal přítomný personál check-inu. Ani ta dáma nebyla schopna mě odbavit. Poté požádala kolegu, i ten to po chvíli vzdal, proč se závada opakovala mně nikdo blíže nesdělil a to jsme adresy hotelů ověřovali i na www i na ESTA, jak jsem se později dozvěděl, psali tam adresy i jiné, včetně letiště.  Dáma mě pak přes zábrany zavedla na starý check-in, kde jsem už vše a v pohodě vyřídil. Měl jsem hodně času, nevadilo mně to. Myslím si, že je to problém zejména na straně letiště. NB jsem měl v tenkém ochranném textilním pouzdře s sebou, i z něho jsem jej musel na pásu vyjmout, zapínat jsem jej ale nemusel, byli dost nároční. Na letišti EWR to při odletu bylo mnohem snazší.

Bylo něco, co jste před odletem nevěděli, chyběly Vám některé informace?

 Za mě asi nic, snad jen telefony na ostatní ze zájezdu, ty mně pak někdo později i poslal.

Ubytování v hotelu:

Z mého pohledu velmi dobré, až nadstandardní, to místo v NY a Wh bylo super, až mně to jiní cestovatelé nevěřili. Na těch pokojích by se vešlo i více osob z jediné rodiny. Asi většina z nás takový standard ani nečekala. A hlavně nikde tam „nebyli žádní živočichové“ ! 

Strava v hotelu:

Za mně velmi dobré, vstřícný a vřelý personál. Potraviny v US standardu

Organizace zájezdu:

Z mého pohledu byla organizace zájezdu přímo ukázková, asi jsme takový standard ani nečekali. Tomáš si chválil i volnost ze strany CK a myslím si, že i to bylo významné a i tím tak byl celkový dojem ze zájezdu super. I support od Tomáše směrem do světa hudby byl nečekaný a příjemný.

Váš názor na průvodce:

Asi snad úplně všichni jsme byli z přístupu a supportu ze strany Tomáše příjemně překvapeni, na náročnějších zájezdech jsem to nezažil. Tomáš má výhodu, že je po všech stránkách dobře připravený a vybavený, to je vidět asi na i na TV obrazovce. Bylo velmi dobré, že skupina nebyla příliš početná !
Asi většina z nás nabyla dojmu, že příště na cesty jedině s Tomášem !

Jakékoliv další ohlasy, připomínky, doplnění či jakýkoliv komentář:

Asi bych přemýšlel o tom zájezd udělat o něco málo delší, je to určitě i o jeho ceně.
Třeba ta muzea v USA jsou super a často i bez vstupného !
Za mě považuji za vhodné se na cestu i předem připravit a něco si o těch místech a jejich historii i načíst, prohlédnout, pak je to i snazší se zorientovat a propojit si informace.

Zdeněk Laube

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter