22.2.-25.2.2024, Řím a Vatikán, průvodce Renata Nikola

Dostali jste dostatečné informace před odletem – ubytování, zavazadla,  sraz na letišti?  Vynikající. Možná, jsou až příliš obsáhlé.

Bylo něco, co jste před odletem nevěděli, chyběly Vám některé informace?  Ne.

Ubytování v hotelech:  Trochu hlučnější, ale čistý, personál ochotný a zdvořilý. Servis na pokoji vynikající. Každý den jsme měli pečlivě uklizeno. Podlahy špinavější, ale nic, co by se vymykalo běžnému standardu.

Celkově chvalitebný za hlučnou italskou mládež, která „řádila“ i po půlnoci. V ulici bylihluční lidé, kteří se vraceli ve 04:00 (ráno) z baru, Nebyla to ojedinělá skupinka. Hotelbyl v centru, blízko HN, takže se není co divit. Pouze se snažím postihnout všechny atributy zajištěného ubytování. Nestěžuji si. Bylo to „v pohodě“.

Strava vhotelu:  Snídaně chvalitebná s ohledem na deklarované ****. Kapacita míst s občerstvením (kde se nabírá na talíře, naopak k sezení vždy bylo místo. S kapacitou ale asi problém je a hotel si je toho vědom, neboť bylo třeba hlásit, kdy kdo půjde na snídani. Naše skupina měla okno na 09:00) byla s ohledem na velikost hotelu a objem hostů nedostatečná. Jen jeden stroj na kávu např. pro hotel, kde je odhadem 200 hostů. Chápu ovšem, že je třeba vyjít vstříc prostorám pro snídani (kapacita odhadem 60 míst) ve staré budově, které nebyly pro tento účel ideální. Personál se velmi snažil vše doplňovat a udržovat čistotu.

Organizace zájezdu:  Vynikající. Všichni byli trochu deprimování objemem turistů „hlava na hlavě“, především první den ve Vatikánu. Bylo složité přes všechny ty souputníky se soustředit na muzejní sbírky s nesmrtelnými díly nevyčíslitelné hodnoty. Další dny (na dalších pamětihodnostech) byl objem turistů přiměřený.

Váš názor na průvodce:  Vynikající. Paní Renata se velmi snažila. Miluje nekriticky Itálii a Řím především, je to pro ni nejlepší místo na světě. Průvodce by asi takový měl být.

Jakékoliv další ohlasy, připomínky, doplnění či jakýkoliv komentář:  Celkově jsme byli jsme nadšeni. Nejméně příjemný byl objem lidí ve Vatikánu, ale to s organizací nesouvisí. Také jsem nebyl úplně spokojený s Ryan Air. Řežou všechno na kost. Normální IATA Carry on zavazadlo je pro ně veliké (informaci jsme měli, ale kvůli Ryan Air nebudu měnit cestovní kufry a balit se jinak, než jsem zvyklý, takže jsem počítal s tím, že si připlatím), vše je za příplatek. Není to ovšem nic, co by se nedalo přežít, ale osobně bych preferoval příště nějakou „normální“ aerolinku. Chápu samozřejmě, že je třeba se se zájezdem „vejít“ do nějaké cenové hladiny, proto si nestěžuji, jen poskytuji osobní subjektivní názor, bez nároku na vyslyšení.

Martin Záboj

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter