Jan Kubišta

JKubistaCestování vnímám jako příležitost k rozšíření obzorů. Šanci, jak se podívat na svět „turistickýma očima“. Připomíná mi to tak trochu návrat do dětství. Turista opouští důvěrně známé prostředí a vydává se vstříc neznámému. Je to vždy dobrodružství, vydávat se do zemí které neznáme a důvěrně známé prostředí vyměnit za nové, neznámé. Ale mnohokrát se mi potvrdilo, že právě takové krátké „vykořenění“ dokáže v člověku vyvolat jedny z nejsilnějších životních zážitků. Turistova mysl oprostěná od zaběhnutých programů se otevírá a umožňuje tak prožít něco vyjímečného.

Roli průvodce vnímám jako prostředníka podobných prožitků. Cestovní ruch jako takový mi moc sympatický není (byť jsem jej studoval, nebo možná právě proto). Líbí se mi pojem „autentický turismus“. Na svých zájezdech se soustředím na to, abych turistům nabídl komplexnější pohled do života v jednotlivých krajinách a dával podněty pro zamyšlení a dialog. Snažím se vyhýbat se davům a navštěvovat i turisticky méně známá, ale o to cennější místa.

Průvodcování a tvorbě zájezdů se věnuji profesionálně přes 15 let. Mou specializací je ostrov Madeira a Azory, kde jsem pobýval dlouhá léta a k těmto místům mám hluboký osobní vztah.

Budu rád, když se se mnou vydáte na cestu.

Ohlasy klientů na průvodce:

odkazy budou přidány

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter