Dánsko - Kodaň + Legoland

Dánsko - Kodaň + Legoland

5.0/5 hodnocení (1 voleb)

Program

Navštivte Kodaň - kosmopolitní dánskou metropoli ležící u průlivu Øresund, město se symbolem Malé mořské víly a s mnoha paláci, věžemi, vodními kanály a muzei. Užijte si také Legoland. Dánsko je zemí, kde LEGO® vzniklo a dostalo svůj název „LEg GOdt“ znamená v dánštině "Dobře si hrát". V městě Billund je velká továrna, kde se LEGO® vyrábí a zároveň úplně první a „nejopravdovější“ LEGOLAND na světě, který vznikl v roce 1968.

1. den - odjezd od školy, přejezd přes Německo do Rostocku do přístaviště.

2. den – v brzkých ranních hodinách přejezd trajektem (cca 2 hodiny) do dánského přístaviště v Getseru. Celodenní návštěva Kodaně - uvidíte symbol města sochu Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena u průlivu Øresund (průliv odděluje Dánsko od Švédska), pevnost Kastellet ve tvaru pěticípé hvězdy, fontánu Gefion a kostelík Sankt Albans Kirke s krásnými vitrážemi. Budete pokračovat k baroknímu kostelu Marmorkirken a zámku, kde sídlí královská rodina (současná panovnice Markéta II.) - Amelienborg Slot. Dále bude následovat procházka po nábřeží Nyhavn, kde uvidíme barevné domky a staré dřevěné lodě. Navštívíte renesanční zámek se zahradami Rosenborg Slot, kde jsou k vidění korunovační klenoty, kruhovou věž Rundetarn, katedrálu Vor Frue kirke, sídlo parlamentu Christianborg Slot. Také nasednete na loď užijete si panorama města zase z jiného pohledu během vyhlídkové plavby. V pozdějším odpoledni přesun na ubytování v blízkosti Legolandu do campu. Ubytování v chatkách.

3. den – celodenní návštěva Legolandu. Navštívíte jeho jednotlivé části LEGO® MINILAND - asi 20 miliónů kostiček zde tvoří srdce Legolandu. K vidění jsou všemožné stavby, zejména ty které charakterizují Dánsko. Divoký západ - můžete se projet vláčky mezi bizony a hlodavci vyskakujícími ze svých nor (všechny zvířata jsou z LEGA®) nebo se projet v kánoi na divoké řece či se vypravit do zlatého dolu. Zde najdete i snad největší LEGO® stavbu a to 14 metrů vysokou sochu indiána. Svět pirátů – kromě pirátské lodi je zde k vidění několik pirátů (postaviček z LEGO®) v životní velikosti a většina z nich v nějakém pohybu. Rytíři s hradem – ale nikoli nějakou miniaturou, ale pořádným velkým hradem, který vypadá velmi realisticky. Můžete se projet na obrovské dračí horské dráze. Poté cesta zpět přes Dánsko, Německo do ČR.

4. den – návrat ke škole.

Cena

cena 6.990,-Kč

Specifikace

  • Cena zahrnuje: veškerou autobusovou dopravu, ubytování 1x noc v chatkách pro 4, úklid chatek, trajekt Rostock – Getser, přejezd přes most nad mořem Storebaelt, průvodce.
  • Cena nezahrnuje: korunovační klenoty – vstup do 17 let gratis, jízda lodí v Kodani cca 3 euro, vstupné Legoland 1250,- Kč (nutné rezervovat a zakoupit předem, na místě je cena min. o 15 % vyšší, 1x snídaně 220,- Kč, povlečení a ručník 330,- Kč – lze vzít vlastní ručník
  • Odjezdová místa: dle požadavků objednavatele

Nezávazná přihláška

V případě zájmu o účast na zájezdu, vyplňte, prosím, nezávaznou přihlášku a my se Vám v nejbližší možné době ozveme. Děkujeme.

Vyplnit přihlášku

Sdílejte tento zájezd

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter